Pod záštitou predsedu PSK
PaedDr. Milana Majerského, PhD.

Pod záštitou predsedu PSK PaedDr. Milana Majerského, PhD.

Ako sme spoločne pomohli Stanke, Dávidkovi a Miškovi

cimburie oddeľovač

Spoločným úsilím sme dali detičkám šancu na lepší zajtrajšok. Vďaka patrí všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa rozhodli prispieť do zbierky na platformách donio.sk a zlavomat.sk či zakúpili si lístky na koncert Simy Magušinovej, ktorý sa konal 8. júna 2023 v Drevenom Artikulárnom Kostole v Kežmarku.

Vyzbierané finančné prostriedky pomohli a stále pomáhaju v starostlivosti o zdravie detičiek s neľahkým osudom. Rodiny detičiek Stanky, Dávidka a Miška použili výťažok na individuálne potreby, cvičenia, rehabilitácie, operáciu a náklady spojené so zlepšením zdravotného stavu.

Miško

Miško absolvoval pobyt v centre Svetielko v Prešove.  Rodičom a Miškovi sa v centre veľmi páčilo. Absolvoval cvičenia a podporné terapie ako logopédia a špeciálna pedagogika, masáže, uvoľnovacie terapie a osteopatiu. Miškov pokrok napriek veľkej snahe je po fyzickej stránke minimálny a napreduje veľmi pomaly. Po pobyte je viac uvoľnenejši, viac vnímavý a už dokáže povedať 1 slovo.

Miško raz týždenne navštevuje Centrum Robinson v Spišskej Novej Vsi, kde sa s fyzioterapeutmi učí ako cvičiť aj doma. Ako Miškové „domovské“ centrum berú rodičia Centrum Vôľa žiť. To spoločne navštevujú niekoľkokrát do týždňa.

Hoci Miškov pokrok je od narodenia minimálny, rodičia sa mu snažia zabezpečiť každodenné terapie. Vďaka usilovnosti a vytrvalosti vie Miško povedať prvé slová ako mama a baba či napodobniť zvuky zvieratiek.


Viac o Miškových potrebách a diagnózach sa dočítate v tomto článku.

Stanka a Dávidko

Hlavnou potrebou Stanky a Dávidka sú pravidelné rehabilitácie, cvičenia a terapie, ktoré im pomáhaju nielen v motorickom vývoji. Rovnako ako Miško aj Stanka a Dávidko viackrát týždenne navštevujú Centrum Vôľa žiť v Spišskej Belej, kde sa spolu s rodičmi zlepšujú v cvičeniach, ktoré môžu robiť aj v domácom prostredí. Vďaka pomoci mohli detičky absolvovať série reflexných masáží a doplnkové služby, ktoré žiaľ ako cvičenia, nie sú preplácané zdravotnou poisťovňou.

V októbri 2023 Dávidko absolvoval potrebnú a dlho očakávanú operáciu v Chorvátsku. Zdravotné ťažkosti a mobilitu v dome komplikovala aj kúpeľňa, ktorú potrebovala rodina prerobiť na bezbariérovú. Prerobená kúpeľňa je veľkou pomocou, pretože detičky stále rastú a kvôli ťažkým diagnózam je manipulácia a premiestňovanie stále ťažšie a ťažšie.

Viac o potrebách a diagnózach Stanky a Dávidka sa dočítate v tomto článku.

Veľké dary pre malých hrdinov

Celý výťažok zo zbierky v rámci Benefičného koncertu dosiahol 12 758,40 €. Z nej 6 731 € pomocou platformy Donio a 6 027,40 € formou verejnej zbierky počas koncertu. Pomocou platformy zlavomat.sk sa podarilo vyzbierať 14 845 €.

Spoločnými silami sa pre detičky Stanku, Dávidka a Miška podarilo vyzbierať a darovať viac ako 27 000€.

Veríme, že budúci rok opäť spoločne pomôžeme ľuďom, ktorí to potrebujú.
Ďakujeme, že pomáhate.

Ďalší článok:

Zdielať článok:

Facebook

Tešíme sa na vás

6. - 7. jún 2024

Dní
Hodín
Minút
Sekúnd