Pod záštitou predsedu PSK  PaedDr. Milana Majerského, PhD.

Sima Magušinová

Benefičný koncert

cimburie oddeľovač

Spoločným úsilím sme dali detičkám šancu na lepší zajtrajšok.

sima martausová

Miesto a čas

Drevený artikulárny kostol v Kežmarku
Štvrtok 8. jún 2023 o 18:00

Ďakujeme, že pomáhate.

Výťažok putuje na pomoc Stanke, Dávidkovi a Miškovi s ťažkým zdravotným stavom. Prispieť môžete aj bez účasti na koncerte.

Zakúpenie vstupeniek

Darovaním finančných prostriedkov získavate nárok na vstupenku. Hodnota jednej vstupenky je 10€. Prispieť a zakúpiť vstupenku si môžete online, alebo osobne.

Ako sme spoločne pomohli detičkám?

cimburie oddeľovač

Veľké dary pre malých hrdinov

cimburie oddeľovač

Spoločným úsilím sme dali detičkám šancu na lepší zajtrajšok

1.augusta sme oficiálne odovzdali finančné dary detičkám Stanke, Dávidkovi a Miškovi vo výške 4 252,80 € pre každé dieťa.

Celý výťažok zo zbierky v rámci Benefičného koncertu Simy Magušinovej, ktorý sa konal 8. júna 2023 v Drevenom artikulárnom kostole v Kežmarku, dosiahol ohromujúcich 12 758,40 €. Z nej 6 731 € pomocou platformy Donio a 6 027,40 € formou verejnej zbierky počas koncertu.

Tieto peniaze budú slúžiť rodinám na špeciálne cvičenia a terapie, ktoré pomôžu týmto deťom vylepšiť ich zdravotný stav a psychomotorický vývoj. Veľké a dobré skutky zabezpečili Stanke, Dávidkovi a Miškovi šancu zlepšiť si svoj zdravotný stav.

Veríme, že budúci rok opäť spoločne pomôžeme ľuďom, ktorí to potrebujú.
Ďakujeme, že pomáhate.

Pre koho bola určená zbierka?

cimburie oddeľovač

Stanka a Dávidko

cimburie oddeľovač

Sme mladá päťčlenná rodina zo Spišskej Belej. Ako všetci rodičia, sme sa tešili, na prírastky do rodiny. Prvý sa narodil Dávidko, dnes už 6 a pol ročný chlapček. Z počiatku jeho vývin prebiehal ako u zdravého dieťatka, no po pár mesiacoch sa Dávidko nevyvíjal ako by mal. Začal sa kolotoč vyšetrení a rehabilitačných cvičení. Dnes má Dávidko diagnostikovanú kvadruspastickú detskú mozgovú obrnu, epilepsiu, strabizmus a pridružené diagnózy. Tým, že Dávidko rastie a nevyvíja sa fyziologicky, začali sa mu skracovať šľachy na nožičkách.

Po Dávidkovi sa nám narodila dcérka Stanka, dnes štvorročné dievčatko. Boli sme šťastní, že máme zdravé dieťatko. No po pár mesiacoch sa zopakoval scenár, ako u Dávidka. Stanka sa nevyvíjala ako by mala a rovnako sme začali absolvovať neurologické vyšetrenia. Dnes má naša princezná diagnostikovanú detskú mozgovú obrnu – svalovú hypotóniu, idiopatickú epilepsiu a ďalšie choroby.

Cieľ zbierky

Obe naše detičky sú ležiace, plne plienkované a preto potrebujú 24-hodinovú starostlivosť. Veľmi nám na nich záleží, a preto navštevujeme štátne zariadenia raz mesačne, ako napríklad rehabilitáciu, včasnú intervenciu, špeciálnu pedagogičku a doma s nimi poctivo cvičíme. 

Vzhľadom na ich stav je toho málo. Chceli by sme im poskytnúť pravidelné rehabilitácie s potrebnými terapiami, ktoré by ich posunuli v psychomotorickom vývoji a skvalitnili život. Žiaľ, tieto cvičenia nie sú hradené zdravotnou poisťovňou a z nášho rodinného príjmu im ich nevieme zaplatiť. Ďalším problémom je naše bývanie. Tým, že sú obaja ležiaci a rastú, potrebujeme zrekonštruovať kúpeľňu na bezbariérovú. Na to však nemáme dostatok financií. Snažíme sa riešiť situáciu ako vieme, ale potrebujeme pomoc aj od ľudí.

Ďakujeme vám za pomoc, Vargovci.

Miško

cimburie oddeľovač

Náš Miško má 9 mesiacov, narodil sa predčasne spolu so svojou sestričkou Leuškou v 31. týždni tehotenstva. Leuška svoj boj prehrala na 17. deň. Miško bojoval aj keď mal veľa prekážok.

Hneď ho museli zaintubovať, lebo nevládal dýchať sám. Narodil sa opuchnutý s vysokými zápalovými hodnotami. Nasadili mu niekoľko antibiotík. Dostal krvácanie 2. a 3. stupňa do bruška, pľúciek a hlavičky. Robili mu lavaz pľúc, dostal 3 transfúzie a niekoľko plaziem. Rozšírili sa mu mozgové komory a urobili cysty. V inkubátore bol 17 dní. Musel sa učiť papať a bol sondovaný v nemocnici presne 41 dní. Na srdiečku mal niekoľko dierok a podstúpil 2 x ibalginovú kúru, následne sa našťastie niektoré uzatvorili. Stále má však šelest a priedsieňovo-komorový skrat.

Pravidelne chodíme na kontroly avšak, každá choroba ho posúva vzad.  Diagnostikovali mu CTP (Centrálna tonusová porucha) a CKP (Centrálna koordinačná porucha). Nevie sa otočiť ani dvíhať hlavičku, leží. Ma atrofiu mozgu a hypoxicko ischemickú encefalopatiu. Posledne sa pridružil Westov syndróm (forma epilepsie), kvôli ktorému nemôže Miško rehabilitovať, kým nebude liečba úspešná. Boli sme aj hospitalizovaní v nemocnici, pretože lieky nezaberali, stále mal záchvaty. Momentálne podstupuje hormonálnu terapiu, ktorá snáď zníži počet záchvatov. Prognózy sú žiaľ detská mozgová obrna – spastická quadruparéza. 

Cieľ zbierky

Odkedy sme prišli domov, veľa cvičíme, hlavne doma. Miškov stav sa však napriek snahe a cvičeniam nezlepšuje. Chodíme aj k rehabilitačnej sestre, ktorá s Miškom cvičí Vojtovú metódu. Práve na kvalitné rehabilitácie potrebujeme finančnú podporu.

Miško je ten najkrajší chlapček. Napriek množstvu prekážok je to stále veľký bojovník, ktorý sa nevzdáva. Ma najkrajší úsmev a rád sa jaší a šantí. Chceme pre neho len, aby bol šťastný a robil šťastnými aj nás.

Ďakujeme veľmi pekne. Mamka Radka a tatko Michal Baranovci.

Ako zakúpiť vstupenku online

cimburie oddeľovač

1.

Darujte ľubovoľnú čiastku

Za každých 10€ z darovanej  sumy pre našu výzvu na Donio.sk získavate nárok na jednu vstupenku na benefičný koncert.

2.

Vyplňte formulár

Vyplňte údaje potrebné k rezervácií a priradeniu vstupeniek ku darovanej platbe.

3.

Užite si koncert

Dostavte sa na koncert najneskôr 20 minút pred začiatkom. Po krátkom overení si môžete užiť koncert s dobrým pocitom.

Informácie a časté otázky

cimburie oddeľovač

Platby z Donio a informácie z rezervačného formuláru priradzujeme manuálne, preto vás prosíme o trpezlivosť pri doručení potvrdzovacieho mailu. Vstupenky v tlačenej forme dostanete len pri zakúpení osobne. Pri online rezervácii vstupeniek sa preukážete na mieste konania menom a e-mailovou adresou, ktorú ste zadali pri platbe a v rezervačnom formulári. Prosíme, aby ste sa dostavili na miesto konania najneskôr 20 minút pred začiatkom koncertu spoločne v zadanom počte.

  • v Kežmarskej informačnej agentúre – Hlavné námestie 26/64, 060 01 Kežmarok
  •  v SSŠ Biela voda – Nad traťou 1342/ 28, 060 01 Kežmarok
  • na mieste v termíne konania koncertu (len v prípade nenaplnenej kapacity)

Drevený artikulárny kostol v Kežmarku, Štvrtok 8. jún 2023 o 18:00. Prosíme Vás, aby ste sa dostavili na koncert najneskôr 20 minút pred začiatkom.

Áno, prostredníctvom výzvy na Donio.sk  môžete prispievať počas celej dĺžky trvania dobročinnej výzvy. Rovnako môžete prispieť aj osobne. Chcem prispieť

Po ukončení výzvy na Donio.sk a sčítaní všetkých príspevkov sa plná suma spravodlivo rozdelí medzi detičky. Náklady na koncert uhrádza Festival študentského remesla.

Darovaním finančných prostriedkov získavate nárok na vstupenku. Hodnota jednej vstupenky je 10€. Ak darujete napríklad 30€, získavate nárok na 3 vstupenky.  V prípade, že darujete väčšiu sumu a nechcete využiť nárok na viac vstupeniek uvediete v rezervačnom formulári počet vstupeniek 1. Na priradenie platby ku vstupenkám slúži Rezervačný formulár

Zakúpenie lístku pozostáva z 3 krokov.

1. Darujte ľubovoľnú čiastku:
Za každých 10€ z darovanej sumy pre našu výzvu na Donio.sk získavate nárok na jednu vstupenku na benefičný koncert. Darovať

2. Vyplňte formulár
Vyplňte údaje potrebné k rezervácií a priradeniu vstupeniek ku darovanej platbe. Vyplniť formulár

3. Užite si koncert
Dostavte sa na koncert najneskôr 20 minút pred začiatkom. Po krátkom overení si môžete užiť koncert s dobrým pocitom.