Pod záštitou predsedu PSK
PaedDr. Milana Majerského, PhD.

Pod záštitou predsedu PSK PaedDr. Milana Majerského, PhD.

Martin Harich s kapelou

Benefičný koncert

cimburie oddeľovač

Tento rok bol benefičný koncert venovaný detičkám Miriam Klárke, jej mamke a Kristiánkovi. Prispieť do zbierky môžete naďalej. Pomôžte tým, ktorí to potrebujú.

martin harich

Miesto a čas

Drevený artikulárny kostol v Kežmarku
Štvrtok 6. jún 2024 o 18:00

Ďakujeme, že pomáhate.

Výťažok putuje na pomoc Miriam Klárke s jej mamkou a Kristiánkovi s ťažkým zdravotným stavom. Prispieť môžete aj bez účasti na koncerte.

Zakúpenie vstupeniek

Darovaním finančných prostriedkov získavate nárok na vstupenku. Hodnota jednej vstupenky je 10€. Prispieť a zakúpiť vstupenku si môžete online, alebo osobne.

Pre koho je zbierka určená

cimburie oddeľovač

Miriam Klára a jej mamka Rothové

cimburie oddeľovač

Miriam Klára Rothová sa narodila v lete 2015. Svojou váhou 2390 gramov a dĺžkou 45 centimetrov bola menšia než väčšina novorodencov. Od začiatku svojho života čelila mnohým výzvam. Už druhý deň po narodení mala problémy s dýchaním, ktoré si vyžiadali starostlivosť v inkubátore a boj s infekciou a vysokými horúčkami. Jej cesta je náročná, ale vďaka neustálej podpore a liečbe, Miriamka prekonáva prekážky jednu za druhou, čo je dôkazom jej nezlomnej sily a odhodlania.

Jej prvý rok života bol kolotočom nekonečných návštev nemocnice, cvičení a lekárskych vyšetrení. Diagnóza DMO (detská mozgová obrna) priniesla ďalšie výzvy, ale Miriamka ich prijala s odhodlaním. S pomocou rehabilitácie v Dunajskej Lužnej urobila svoje prvé samostatné kroky, čím dokázala, že s podporou a láskou je možné prekonať aj neprekonateľné prekážky. Napriek bolestiam a operácií achiloviek, Miriamka pokračovala v rehabilitácii s úsmevom. Jej príbeh je príbehom nekonečnej odvahy, lásky a nezlomnej vôle.


Katarína, Miriamkina mamka začala mať tiež zdravotné problémy. Z ničoho nič sa jej zhoršila chôdza a prišla o hlas. Keďže pani Katarína je učiteľka a potrebuje hlas, aby mohla vyučovať, musela nastúpiť na dlhodobú PN. Teraz čaká na vyšetrenia, ktoré majú určiť čo sa s jej telom deje a ako sa môže liečiť. 

Dnes, keď Miriamka a jej mama čelia novým výzvam, vaša podpora môže urobiť zázraky. Aj vďaka vašej pomoci bude môcť  Miriamka, ale aj jej mamka častejšie rehabilitovať. 

Cieľ kampane

Peniaze využijeme na pravidelné rehabilitácie, ktoré musíme platiť sami. Aj vďaka vašej pomoci môže Miriam postupne začať chodiť.

Miriam Klárka a mamka
Miriam Klárka
Kristiánko
Kristiánko

Kristián Barlok

cimburie oddeľovač

Kristiánko je náš 13 ročný hrdina, ktorý sa narodil ako zdravý chlapec. Po genetických testoch v prvých mesiacoh mu bola diagnostikovaná svalová dystrofia typu Duchenne. Jeho cesta je náročná, ale aj napriek tomu je plná lásky, odhodlania a nekonečnej sily.

Začal sa kolotoč vyšetrení: kardiológia, neurológia, rehabilitačne, pneumológia. Ťažkosti s touto chorobou sa u Kristiána začali prejavovať postupne. Mal problémy s chôdzou, nasledovala operácia achiloviek, čo čiastočne oddialilo invalidný vozík. Pre spomalenie choroby musí Kristián pravidelne brať Prednison, po veľmi pribral. Po zmene liekov na Calcort sa Kristián stabilizoval. Žiaľ, tieto lieky neprepláca poisťovňa a musíme hradiť sami. 

Kristiánov boj so svalovou dystrofiou je ako maratón, ktorý vyžaduje neustálu vytrvalosť. Každý deň je pre nás výzvou, ktorú prijímame s otvoreným srdcom. Jeho úsmev a chuť do života sú pre nás neoceniteľným darom, ktorý nám pomáha zvládať každodenné prekážky.

Kristián je pre nás príkladom, že aj v tých najťažších chvíľach môžeme nájsť silu a dôvod na úsmev. Jeho bojovnosť nás inšpiruje, aby sme nikdy nevzdávali boj a vždy hľadali cestu, ako prekonávať prekážky. 

Cieľ kampane

Peniaze by sme využili pre Kristiánkove lieky, ktoré nie sú hradené poisťovňou. Kristián musí pravidelne rehabilitovať, aby si zlepšil motorické schopnosti a zároveň, aby sa mu nezhoršovali funkcie svalov.

Ako zakúpiť vstupenku online

cimburie oddeľovač

1.

Darujte ľubovoľnú čiastku

Za každých 10€ z darovanej  sumy pre našu výzvu na Donio.sk získavate nárok na jednu vstupenku na benefičný koncert.

2.

Vyplňte formulár

Vyplňte údaje potrebné k rezervácií a priradeniu vstupeniek ku darovanej platbe.

3.

Užite si koncert

Dostavte sa na koncert najneskôr 20 minút pred začiatkom. Po krátkom overení si môžete užiť koncert s dobrým pocitom.

Informácie a časté otázky

cimburie oddeľovač

Platby z Donio a informácie z rezervačného formuláru priradzujeme manuálne, preto vás prosíme o trpezlivosť pri doručení potvrdzovacieho mailu. Vstupenky v tlačenej forme dostanete len pri zakúpení osobne. Pri online rezervácii vstupeniek sa preukážete na mieste konania menom a e-mailovou adresou, ktorú ste zadali pri platbe a v rezervačnom formulári. Prosíme, aby ste sa dostavili na miesto konania najneskôr 20 minút pred začiatkom koncertu spoločne v zadanom počte.

  • v Kežmarskej informačnej agentúre – Hlavné námestie 26/64, 060 01 Kežmarok
  •  v SSŠ Biela voda – Nad traťou 1342/ 28, 060 01 Kežmarok
  • na mieste v termíne konania koncertu (len v prípade nenaplnenej kapacity)

Drevený artikulárny kostol v Kežmarku, Štvrtok 6. jún 2024 o 18:00. Prosíme Vás, aby ste sa dostavili na koncert najneskôr 20 minút pred začiatkom.

Áno, prostredníctvom výzvy na Donio.sk  môžete prispievať počas celej dĺžky trvania dobročinnej výzvy. Rovnako môžete prispieť aj osobne. 

Po ukončení výzvy na Donio.sk a zlavomat.sk sa sčítajú všetky príspevky. Po odrátaní nákladov na koncert sa výsledna suma spravodlivo rozdelí medzi detičky.

Darovaním finančných prostriedkov získavate nárok na vstupenku. Hodnota jednej vstupenky je 10€. Ak darujete napríklad 30€, získavate nárok na 3 vstupenky.  V prípade, že darujete väčšiu sumu a nechcete využiť nárok na viac vstupeniek uvediete v rezervačnom formulári počet vstupeniek 1. Na priradenie platby ku vstupenkám slúži Rezervačný formulár

Zakúpenie lístku pozostáva z 3 krokov.

1. Darujte ľubovoľnú čiastku:
Za každých 10€ z darovanej sumy pre našu výzvu na Donio.sk získavate nárok na jednu vstupenku na benefičný koncert. 

2. Vyplňte formulár
Vyplňte údaje potrebné k rezervácií a priradeniu vstupeniek ku darovanej platbe. 

3. Užite si koncert
Dostavte sa na koncert najneskôr 20 minút pred začiatkom. Po krátkom overení si môžete užiť koncert s dobrým pocitom.

Články o benefičnom koncerte

cimburie oddeľovač

Ďakujeme, že pomáhate

cimburie oddeľovač

Mediálni partneri

cimburie oddeľovač
KN
ktv
Slovenka_logo
romana tv logo web
markíza
lumen

Partneri

cimburie oddeľovač
Prešovský samosprávny kraj
Evanjelická cirkev Kežmarok
Gréckokatolícka farnosť Ľubica
Farnosť Kežmarok
merate
darus stav
ZLAVOMAT
garbiarska
VPSKK
rytmus
sited logo black

Sponzori

cimburie oddeľovač
Hotel Hrabovo
Nadácia Chemosvit
VLM
Knižka
hyza
Agrozami
coop jednota

Farm – Leibitz s.r.o.

Večierka Podhorany – Mariana Mešárová

Bidfood
teatro
TESCO
chemosvit folie
Mileo
Obec Výborná
Obec Výborná
perkins
Pekárnička
Grand-Hotel-Bachledka
Tami
steiger
Marko tatry
Bargertex
Spring
Sanatórium Tatr.Kotlina
Strachan
cimburie oddeľovač
Tatrakon
kvety nika
hydina holding
cez tatry

Dučák Ján - voda, kúrenie

Večierka Šugerek

alter ego
thymos
Hotel Solisko
Kooperativa

Lukostreľba Kežmarok

konica minolta
slvak
Obec Krížová Ves
Obec Krížová Ves
Jedáleň Goretti
zamaz
la lorraine
feridtrade

PD Spišská Belá

hot point

Voda-Kúrenie-Plyn Martin Ivančák Ján Halčin

FOTOKINO, Ján Palčo

poncik

Bonthé čaje - Marcela Richtarčíková

Dominika Pomajdíková, nezávislá kozmetická poradkyňa

Medard Kiefer

Mäsiareň u Dávida

ROSSE s.r.o.